Zde se můžete přihlásit k odběru novinek

Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

středa, 12 březen 2014 13:49

Naše závislost v dnešním světě

Ohodnotit tuto položku
(3 hlasů)

V dnešním přetechnizovaném světě orientovaném na neustálý ekonomický růst, zvyšování pracovní výkonnosti a růstu spotřeby jsme uvrháváni do stále větší závislosti na moderních technologiích, na dosažení dostatečné výše příjmu, abychom uhradili všechny naše stále platby a závazky. Všudypřítomná reklama a marketingový tlak nás nutí stále více konzumovat, nakupovat a spotřebovávat.

Ekonomický růst se stává novým náboženstvím a zaklínadlem. Náš život stále více ovládají korporace, které stále více koncentrují své vlastnictví, aby mohly ovlivňovat stále více oblastí našeho života a zvyšovat naší závislost na nich.  Také stát by rád stále více řídil a ovládal náš život, chtěl by určovat co je pro nás dobré a co ne. A k tomu potřebuje peníze, proto stále zvyšuje naše daňové zatížení, za což nám nabízí jakési své služby, o kterých se domnívá, že je potřebujeme. Další díl peněz si odeberou dodavatelé energií, kteří stále zvyšují své ceny a ukrajují tak stále více z našich rozpočtů. Takže se dostaneme do situace, kdy podstatnou část našich nákladů jsou stále platby, jejichž výši ovlivňujeme minimálně. A o zbytek se perou již zmíněné korporace.
Důsledkem je, že stále více drancujeme zdroje, které nám poskytuje příroda, a naše nároky jsou stále větší. Takže jednoho dne některé zdroje nutně dojdou. To samé s elektřinou, na jejíž spotřebu klademe stále vyšší nároky a spotřebováváme ji více a více, takže jednoho dne musí nutně dojít k rozpadu sítě a blackoutu.
Nevěřím, že až se to stane, že se stát postará. Je tedy nejvyšší začít se zabývat otázkou soběstačného života, jak si ho každý může zařídit, protože na stát se spoléhat opravdu nedá.

 

Číst 3246 krát
Pro psaní komentářů se přihlašte