Zde se můžete přihlásit k odběru novinek

Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nezávislý dům po roce života 05
Již více než 1 rok žijeme s manželkou a synem v našem nezávislém domě bez jakéhokoliv napojení na inženýrské sítě.  Náš dům nemá žádné přípojky – ani elektřinu, ani vodu, ani plyn, ani cokoliv jiného. Nevedou k nám žádné dráty, kabely a ani trubky.

Výchozí stav a naše cíle

Dům stojí na samotě uprostřed lesa 1 km od nejbližší vesnice s přístupem pouze po neudržované lesní cestě.

Náš život jsme se rozhodli zcela podřídit možnostem zdrojů, poslouchat přírodu a žít v jejím rytmu. Naší snahou je co nejméně do přírody zasahovat a využívat šetrně zdroje, které nám přirozeně poskytuje, tak aby využití zdrojů bylo udržitelné i pro naše děti a vnuky.

Naším cílem je co největší nezávislost a soběstačnost ve všech zdrojích a život s minimalizací potřeby peněz.

pátek, 21 březen 2014 21:32

Deset zásad soběstačného žití.

V průběhu našeho úsilí o postupné dosažení stavu, kdy náš život bude maximálně soběstačný, jsme postupně formulovali 10 zásad soběstačného žití, jejichž dodržování považujeme za nezbytné pro skutečnou realizaci soběstačného života. Zde jsou:

středa, 12 březen 2014 13:49

Naše závislost v dnešním světě

V dnešním přetechnizovaném světě orientovaném na neustálý ekonomický růst, zvyšování pracovní výkonnosti a růstu spotřeby jsme uvrháváni do stále větší závislosti na moderních technologiích, na dosažení dostatečné výše příjmu, abychom uhradili všechny naše stále platby a závazky. Všudypřítomná reklama a marketingový tlak nás nutí stále více konzumovat, nakupovat a spotřebovávat.