Zde se můžete přihlásit k odběru novinek

Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

středa, 12 březen 2014 16:12

Začátek naší cesty k potravinové soběstačnosti

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

U potravinové soběstačnosti jsme v našem úsilí o soběstačný život na úplném počátku. Jde totiž zcela jistě o časově nejnáročnější část zajištění soběstačnosti a zatím jsme řešili jiné stránky soběstačného života.


Možná by bylo v této souvislosti zajímavým tématem pro další články – jak řešit preference soběstačných řešení pro jednotlivé oblasti života – co dělat nejdříve a co počká. S tímto problémem se potýkáme neustále asi stejně jako všichni, kteří o soběstačný život usilují. I zde jsme došli postupným poznáním k závěru (který už jsme několikrát uvedli na jiných místech webu), že jsme to my, kdo se musí přírodě a jejím zákonům podřídit a přizpůsobit.
Zvláště u potravinové soběstačnosti platí, že příroda nepočká, až budeme mít čas a větru, dešti ani slunci neporučíme.
Rozhodně letošní rok je pro nás rokem položení základů pro částečnou potravinovou soběstačnost. Zkušeností nemáme mnoho, za to nadšení nám nechybí a učíme se u zkušenějších. Budeme Vám tedy přinášet postřehy z naší cesty k potravinové soběstačnosti, ale zároveň i tipy na její řešení od již v této oblasti pokročilejších soběstačníků.

Příští články:

  • Začínáme se zakládáním zahrady jako zdroje částečné potravinové sobstačnosti.
Číst 3217 krát
Pro psaní komentářů se přihlašte