Zde se můžete přihlásit k odběru novinek

Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

středa, 07 květen 2014 00:00

Deník ostrovní manželky č. 11 - Dnešní technika.

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Nedávno jsem někde viděla nadpis článku opěvující do nekonečna Mountfield: Dnešní technika, to už není jen motyka a dřina“. A mně hned naskočilo „bohužel“.  A představila jsem si ty zástupy nešťastníků, kteří navštěvují  fítka, která za nemalé peníze nahrazují práci s motykami, hráběmi, kosou, srpem a vůbec veškerou tu přirozenou dřinu, na konci které byl nějaký smysluplný výsledek v podobě něčeho do úst lidských, případně do tlam zvířat a jako bonus! Svaly.

     Nemluvě o tom, že po takové práci se člověku asi moc nechtělo na diskárnu nebo do baru či tak podobně – i kdyby bývaly byly. Takže ke svalům ještě zdravé zažívání a spánek a žádné huntování těla a mysli dnešními technologiemi, které ve své podstatě jdou už nejen proti zdravému rozumu, ale lidem vůbec. Na to nemusí být člověk velký myslitel, aby tohle viděl a hlavou obsáhl.

     Nejlíp to je zase vidět v té soběstačnosti – těžko by nám tady byla většina těchto vymožeností k něčemu a až nebude např. elektřina, tak už ani ten zbytek.

    Ale aby nedošlo k mýlce, nemám nic proti internetu a mobilu, ale jen podle hesla: „Dobrý sluha, špatný pán!“ Nakonec ale, taky by se bez toho člověk obešel, já si to ještě dobře pamatuju, ale ti mladší by se asi bez toho zbláznili.

     Tímto tedy smekám před ruční pilou, motykou a všemi dalšími kamarády nejen v nouzi. Takže je nejen nevyhazujte, ale cvičte s nimi – budou se nám zase hodit!

mb

Číst 2616 krát
Pro psaní komentářů se přihlašte