Zde se můžete přihlásit k odběru novinek

Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

pondělí, 21 duben 2014 00:00

Deník ostrovní manželky č. 9 - Chceš zkoušku soběstačnosti,- Máš ji mít!

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Tak se mi bohužel nepodařilo přes veškerou snahu dostat se na blog dřív, i když mě po počátečních rozpacích začalo psaní bavit.

 Zjišťuji, že zřejmě stárnu, což mě štve svým omezením - zatím jen fyzickým - a že tím pádem občas musím vynaložit na „akci“ více úsilí neboli urputnosti než kolik jsem si původně na činnost připravila. To asi znáte všichni…Karel k tomu říká, že plánuju na 180 a pak plním „jen“ na 120 procent. Chci tím říct, že tady, na samotě a vůbec, když chce člověk žít alespoň o trochu víc nezávisle, je třeba daleko líp zacházet s časem a vlastní energií. Je to něco, co jsem dříve nemohla tak prožít, protože prostě nebylo jak.

Navíc mými plány pořádně zamíchalo velikonoční volno dětí školou povinných  – dneska ty děti mají snad prázdniny pořád- naše generace chodila školy  daleko  víc, nemyslíte? Chudáci rodiče, aby pořád sháněly hlídání, a dětičky pak neví co roupama.  Většinou tedy ví -  počítač , TV …

Ale co chci hlavně dneska napsat: Karel bude vystaven neobyčejné zkoušce samostatnosti – osud mu připravil tento druh zkoušky v podobě mého odjezdu do lázní na 3 týdny. Tak jsem zvědavá, jak se s tím popere! Muži se vždy trochu naparují, že to zvládnou a věřím tomu, že i on. Ale milé ženy (příp. muži, pokud tohle čtete), víme, jak to chodí. Dneska je to všude samá napodobenina muže, který se neustále promenuje v kuchyni a vaří… Tady takový týpek neobstojí ani půl dne. Ale abych upřesnila: nejsem proti tomu, aby muž uměl v kuchyni to základní – našel ledničku, špajz a uvařil si čaj a a kafe, příp. si jídlo ohřál. Ale těžiště mužské práce je mimo kuchyni! Tam se muž skutečně projeví ve své podstatě, ne u sporáku.

I tak doufám, že tady Karel ani zvířata nepomřou hlady, protože vše ostatní zvládne můj muž naprosto skvěle, musím říct. No budu to monitorovat a podporovat radou (konečně jen radou) a chválou z uctivé dálky. A taky o tom v klidu lázeňského pokoje budu v přímém přenosu psát.

Hezké jaro všem! Maruška

Číst 2683 krát
Pro psaní komentářů se přihlašte