Zde se můžete přihlásit k odběru novinek

Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

úterý, 25 březen 2014 00:00

Deník ostrovní manželky č.3 - Hurá, ono prší!

Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Prší, prší, prší – jaká krása!

Dnes ráno mi přišel říct K., že máme ve studni o metr víc vody – měří ji každé ráno, abychom věděli. Je to těžko popsatelný pocit, že přitekla voda, že vůbec je. Ale převládla vděčnost k přírodě a úleva. Hned zatím jsem ale viděla vztyčený ukazováček:

„Dej si pozor, voda je tu dneska a zítra nemusí“.

 

Koho tohle téma zajímá, tak každý čtvrtek dávají na Dvojce v rozhlase ve 20.00 skvělý pořad „Kupředu do minulosti“ a jak jsem se dnes dozvěděla, ten poslední byl o vodě (poslechnu si ho z archivu). A podle toho, co jsem o tomhle díle slyšela, tak by si ho měl poslechnout každý, kdo si s vodou zatím hlavu lámat nemusel a moc ho to tím pádem nezajímá.  V pořadu zazněla pravdivě drsná skutečnost, že za 20 let voda na jihu Evropy nebude vůbec a miliony lidí si pro ni někam půjdou…

Takže se vlastně nevědomky celou dobu, co jsem z města, učím zacházet s  vodou jinak, než dřív – a to jsme nebyli žádní plejtváci. Teď už mohu napsat, že se k ní konečně chováme tak, jak si zaslouží – s úctou. A pozor! Není to póza ani něco vynuceného, co děláte proto, že prostě musíte, ale teď už jde o přesvědčení. Ale zvláštní na tom je, že mě to nijak neomezuje ani neštve, ale přijde mi to jako přirozenost - nakonec člověk si může vždycky zajet do města a trochu se rozšoupnout v bazénu nebo sauně!

No ale nebylo to hned. Nikdy nezapomenu na ten zvuk čerpadla naprázdno a na to NIC z kohoutku... Ale člověk je tvor přizpůsobivý   - když se to stalo podruhé a potřetí (a to bylo moc fajn, den před Štědrým dnem), tak si už pěkně dáváte pozor, jak tohle médium protéká domácností a po nějakém měsíci to máte vychytané a nijak to nebolí. A nebýt toho, že se teď věnujeme té soběstačností a píšeme o tom, ani bych na to už nemyslela – tak zaběhnutý systém už v hájovně máme.

Tak vodě zdar a úctu! 

Číst 2890 krát
Pro psaní komentářů se přihlašte