Zde se můžete přihlásit k odběru novinek

Váš průvodce na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

čtvrtek, 04 leden 2018 00:00

Aktuální informace - spojení

Vážení přátelé soběstačného a nezávislého bydlení. 

Nelze přehlédnout, že web není již nějakou dobu aktualizovaný. Tento stav bude minimálně ještě v roce 2018 trvat. Je to tak, že práce spojené s naší cestou nás pohlcují tak, že nemáme čas ani sílu ani energii o ná psát. Prostě jsem dospěůli do stadia, že o tom buď budeme psát, nebo tak budeme žít. Obojí nelze. Omlouváme se a občas se pokusíme alespoň něco dát na naše facebookové stránky.

S tím souvisí i kontakty. Stávající emaily uvedené na webu jsou nefunkční a nemá smysl na ně psát. Zprávy nedorazí. Nemáme prostě ani čas na údržbu webu. Pokud nám chcete napsat pište přes zprávy na facebooku na na email - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Děkujeme za přízeň a přejeme Vám úspěšný rok 2018.

Karel a Maruška

 

 

Poradenství, konzultace  a služby Nezávislého domu.

Máme stále dotazy na informace o ostrovním bydlení a na různé formy pomoci se získáním informacím, plánováním, přípravou i realizací nezávislého domu se soběstačností v elektrické energii, vodě i dalších zdrojích.

Připravili jsme proto nabídku služeb, která zahrnuje všechny žádané formy spolupráce.

Připravili jsme pro Vás návštěvní den v našem Nezávislém domě. Chtěli bychom tím reagovat na Vaše dotazy, kdy že bude vyhlášen návštěvní den náhradou za zrušený. Horka jsou za námi, tak je vhodná doba pro to, vidět život v nezávislém domě na vlastní oči a slyšet vše na vlastní uši, případně se zeptat na to co Vás zajímá z našich zkušeností na cestě k nezávislému a soběstačnému bydlení.

Co Vás všechno čeká:

Pokud raději posloucháte než čtete, zkuste si o nás poslechnout na Českém rozhlasu Dvojce dnes 3.2. a příští týden 10.2. vždy v 18:30 v pořadu Kupředu do minulosti moderovaného martinou Kociánovou. Pokud pořas nestihnete, tak pořad si můžete poslechnout ze záznamu v iradiu Českého rozhlasu kdykoliv. Uslyšíte rozhovor s Karlem ve studiu a reportáž z našeho domova s Karlem a Maruškou.

úterý, 03 únor 2015 18:40

Jsme zpět!!!

Vážení příznivci nezávislého a soběstačného bydlení. Tak jsme zpět. Je to ostuda, tak dlouhá pauza v publikování, vím. Samotné nás to mrzí. Máme tolik nápadů a tolik toho co napsat o našem životě, kde se pořád něco děje, a kde denně se přesvědčujeme o správnosti naší cesty. Chceme se nadále s Vámi dělit o své zkušenosti, které jsou opravdu intenzivně prožité a mnohdy opravdu vydřené.  A tím se tak trochu dostávám k důvodu, proč jsme se dlouho neozvali.

Ve středu vyšel v internetovém časopise pro ženy - zena-in.cz rozhovor s Karlem a Maruškou o jejich životě na "ostrově". Můžete si ho přečíst na této adrese  http://zena-in.cz/clanek/setkani-s-ostrovni-zenou-aneb-jak-se-zije-v-nezavislem-dome/kategorie/rozhovory. Hezké počtení :-). 

středa, 27 srpen 2014 13:21

Nové články

Milí přiznivci soběstačného a nezávislého bydlení. Zdravíme Vás a sdělujeme, že jsme zveřejnili nové články. Tak se mrkněte do kategorií soběstačnost, elektřina, potraviny a přečtěte si o dalších zkušenostech s nezávislým bydlením. 

Nezávislý důmVe čtvrtek 10. 4. 2014 ve 20:05 nás můžete slyšet na Dvojce Českého rozhlasu v pořadu Kupředu do minulosti - tentokrát na téma - Jak se žije na ostrově. S moderátorkou Martinou Kociánovou a dalšími hosty budu diskutovat o energetické soběstačnosti a životě na "energetickém ostrově". Tak naslyšenou ve čtvrtek večer :-). 

V sekci Blog naleznete seriál Deník ostrovní manželky. Zjistíte v něm jak se liší ženský a mužský pohled na život "na ostrově"  a naleznete zde  postřehy  ostrovní manželky ze života v nezávilslém domě. 

pondělí, 24 březen 2014 23:06

Ikony pro Líbí se mi a Sdílení na Facebooku

Také jsme dnes na web instalovali kompomentu pro práci s Facebookem. Nyní máte možnost "laikovat" články pokud se Vám líbí. Také je možné sdílet články na Vašem případně jiném  Facebookovém profilu. Jen nás trochu zlobí jazyky, chvíli jsou ikonky anglické a chvíli české - tak to alespoň není pořád stejné:-).

pondělí, 24 březen 2014 22:55

Komentáře k článkům

Nyní máte možnost komentovat všechny články na webu. Stačí kliknout na ikonku "přihlášení" v levé horní části obrazovky a nabídne se Vám možnost vytvoření účtu. Vyplníte údaje, obdržíte potvrzovací mail, a po jeho potvrzení již můžete vkládat komentáře k článkům. Je to jednoduché a intuitivní.  Kdykoliv později už pak stačí se vždy jen přihlásit Vašimi přihlašovacími údaji. Takže, už se těšíme na Vaše názory. 

čtvrtek, 20 březen 2014 17:29

Jsme na Facebooku!

Zdravíme všechny přiznivce soběstačnosti. Nyní jsme i na Facebooku. Najdete nás pod názvem Nezávislý dům ( komunitní stránka), nebo využijte na odkaz v dolní části webu. Na našem Facebooku naleznete denní aktuality a zajímavosti ze soběstačného života, ke kterému se můžete komentáři i vyjádřit.

středa, 12 březen 2014 13:47

Uvítání

Vítejte na webu nezávislý dům zaměřeném na soběstačné bydlení. V každé rubrice jsme pro Vás připravili úvodní článek a každý den budeme přidávat na web minimálně jeden nový článek. Abyste věděli na co se příště těšit, budeme vždy na konci článku anoncovat téma dalšího článku. Při jejich výběru se budeme řídit i vašimi přáními a komentáři. Tak hezké počtení přejeme :-).